DAN ŠKOLE 2024. - GOSTOVANJE NOGOMETNE SUTKINJE SANJE ROĐAK-KARŠIĆ
Autor: Mladen Graovac, 11. 5. 2024.

Povodom obilježavanja Dana škole 2024. te u sklopu aktivnosti eTwinningovih projekata Euro Twinn i Budi uljudan/uljudna, budi uzor - bonton za generacije Z i Alfa našu je školu jučer (petak, 10. svibnja) posjetila profesionalna nogometna sutkinja s oznakom FIFA-e gđa Sanja Rođak-Karšić.

Jedna od najboljih i najuspješnijih hrvatskih nogometnih sutkinja, prva žena koja je sudila na utakmici 1. hrvatske nogometne lige, članica sudačkih postava dvaju finala nogometne Lige prvakinja i dvaju finala nogometnoga turnira Olimpijskih igara (u Rio de Janeiru i Tokiju) učenicima i nastavnicima IOŠ-a Slatina ispričala je svoju zanimljivu životnu priču te odgovara na njihova pitanja o zahtjevima suđenja na tako visokoj razini, samodisciplini, zahtjevima prehrane, iskustvima s nogometnih utakmica, mogućnostima sprečavanja nasilja na stadionima... Prezentaciju na početku susreta o profesionalnome putu naše gošće pripremili su učenici 2. prodavača Martina Nikić i Frančesko Ivić.

Susret su organizirale nastavnice Ivana Lukač Vuković, Barbara Vidović Volenik i Helena Roštaš, a na kraju susreta u ime učenika i nastavnika naše škole buketom cvijeća gđi Rođak-Karšić zahvalio je i nastavnik Tjelesne i zdravstvene kulture Zlatko Šantić.

IOŠ Slatina zahvaljuje gđi Sanji što je odvojila svoje privatno vrijeme kako bi nas nadahnula i obogatila novim znanjima te kolegici Barbari Vidović Volenik, također bivšoj nogometnoj sutkinji i kolegici gđe Rođak-Karšić, što je izuzetno pomogla pri ostvarenju ove aktivnosti.