Matica hrvatska Ogranak Slatina nagradila najbolje učenike
Autor: Mladen Graovac, 24. 6. 2024.

Kakav bi to bio kraj školske godine bez koncerta mladih slatinskih glazbenika te ujedno i nagrađivanja najboljih učenika završnih razreda slatinskih osnovnih i srednjih škola, od strane slatinskog Ogranka Matice hrvatske, koji je uz slatinsku Glazbenu školu Milka Kelemena, svake godine i organizator istoga. U nedjelju je po 26. put upriličen još jedan takav događaj u prostoru Hrvatskog doma. Predsjednica Ogranka Matice hrvatske Slatina Zorica Varga uputila je na početku pozdrave svima u publici kao i najboljim učenicima.

Nagrade u vidu knjiga osigurao je Grad Slatina putem natječaja za udruge u kulturi „Matica i mladi“, istaknula je Varga.

Tada su uslijedili nastupi, a odmah potom i nagrađivanje mladih slatinskih glazbenika i učenika osnovnih i srednjih škola.

Knjigama su nagrađeni najbolji učenici Industrijsko-obrtničke škole Slatina

MARIO BLAŽEVIĆ, 3.RAZRED CNC operater, najbolji učenik škole i Županije

LEA ČERTAN, 3.RAZRED FRIZER

DARIJO DUNDOVIĆ,3.RAZRED VODOINSTALATER