SURADNIČKA PROCJENA IZ 2022. U INDUSTRIJSKO-OBRTNIČKOJ ŠKOLI SLATINA PRIMJER DOBRE PRAKSE ZA DRUGE ŠKOLE NA DRŽAVNOME STRUČNOM SKUPU
Autor: Mladen Graovac, 26. 6. 2024.

Na državnom stručnom skupu u organizaciji Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih koji je okupio osam hrvatskih srednjih škola suradnička procjena održana u travnju 2022. u Industrijsko-obrtničkoj školi Slatina predstavljenja je, prema odluci koordinatora projekta iz ASOO-a, kao primjer dobre prakse.

Tijekom izlaganja, koje je održala koordinatorica za samovrednovanje Škole Helena Roštaš, dan je pregled svih aktivnosti kolegijalne procjene, izazova pri provedbi aktivnosti, a naglašeni su koraci koje je Škola poduzela u svojim aktivnostima, kojima je unaprijedila svoj rad, u razdoblju nakon kolegijalne procjene. Kako je riječ o skupu koji je okupio i predstavnike škola u kojima će se procjena provoditi i buduće "peerove", tj. sustručnjake koji će procjenu provoditi u drugim školama, nastavnica Roštaš iskustva IOŠ-a Slatina povezala je sa svojim iskustvom kolegijalne procjene u Agronomskoj školu u Zagrebu u kojoj je sudjelovala kao sustručnjakinja u prosincu 2020.

Podsjetimo, u travnju 2022. tijekom trodnevnog posjeta IOŠ-u Slatina zaposlenice ASOO-a i kolegice sustručnjakinje iz drugih hrvatskih srednjih škola izvršile su suradničku procjenu područja kvalitete Vanjski odnosi, a u intervjuima koje su vodile članice tima za suradničku procjenu sudjelovali su učenici Škole, roditelji, nastavnici i stručni učitelji, pročelnica Upravnoga odjela za obrazovanje, kulturu i sport Virovitičko-podravske županije Martina Bunić, ravnateljica OŠ Josipa Kozarca Ksenija Vujanović Juras, Srđan Đuričić kao predstavnik Zavičajnoga muzeja Slatina, predstavnici Centra za socijalnu skrb i lokalnih medija. Posjet su pripremile članice Povjerenstva za kvalitetu pedagoginja Ljubica Subotić-Pofuk, Ksenija Som koja je, ujedno, bila i koordinatorica svih aktivnosti te Helena Roštaš.

Tekst: Helena Roštaš