Ovaj tjedan: 2061
MJESEC HRVATSKE KNJIGE - RAZLISTAJ SE
Autor: Mladen Graovac, 4. 11. 2020.

Povodom Mjeseca hrvatske knjige i u sklopu nacionalne kampanje za osobe s teškoćama čitanja i disleksijom „I ja želim čitati“, učenici 1. i 3. razreda pomoćnih krojača i stolara i učenici s teškoćama 3. razreda krojača, sa svojim profesoricama hrvatskoga jezika Ivanom Lukač Vuković i Helenom Roštaš, napravili su u holu škole  drvo razlistano stihovima i citatima velikih majstora hrvatske i svjetske književnosti.

Učenici su na listovima izrezanima od kolaž papira ispisivali stihove i citate na temu jeseni i prirode iz djela A. Šenoe: Ozalj grad, A.B. Šimića: Hercegovina, D. Tadijanovića: Nad vinogradom sunce i oblak, Jesensko pismo, Visoka žuta žita, Šume snivaju, Pjesma o dunji i ptici, Noć bez jablana, J. Horvata: Waitapu, I.S: Turgenjeva: Šuma i stepa, M.S. Mađera: Djedovo slovo, D. Cesarića: Buđenje šume, S.Mihalića: približavanje oluje, N. Iveljić: Šestinski kišobran i još mnogo drugih stihova velikih majstora pera. Učenici s teškoćama i učenici pomoćnih odjela na ovim su se radionicama u suradnji sa školskom knjižnicom povodom obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige upoznali s bogatstvom motiva prirode i raskošnim pjesničkim slikama, a ujedno osvijestili i ekološke teme kao i značaj prirode za život svih nas.

Tekst napisala:

Svjetlana Dupan, knjižničar mentor