Profesorica Industrijsko-obrtničke škole Slatina, Neda Mađarac, odabrana kao jedna od osam nastavnika iz Republike Hrvatske koji će uređivati i kreirati digitalne obrazovne sadržaje na „Europeani“
Autor: Mladen Graovac, 5. 11. 2020.

„Europeana“ je središnji kulturno-obrazovni portal koji okuplja stručnjake iz svih područja umjetnosti, povijesti, znanosti i kulture na razini Europske unije i kojemu je cilj digitalizirati europsku kulturnu baštinu kako bi ona bila dostupna za istraživanje ili podučavanje. „Europeana“ osnažuje sektor kulturne baštine u svojoj digitalnoj transformaciji. Razvija stručnost, alate i politike kako bi se prihvatile digitalne promjene i potaknula partnerstva koja potiču inovacije. Velika je čast da je i profesorica Industrijsko-obrtničke škole Slatina, Neda Mađarac, odabrana kao jedna od osam nastavnika iz Republike Hrvatske koja će u nastavnoj godini 2020./2021. biti dio „Europeana“ tima nastavnika.

Mladen Graovac, ravnatelj

EUROPEANA.jpg (10.38 KB)