IOŠ-u DODIJELJENO 43.228,00 kn IZ PROJEKTA „ŠKOLSKA VOLONTERSKA ZAJEDNICA – SNAGA ZA ODRŽIVI RAZVOJ“
Autor: Mladen Graovac, 17. 12. 2020.

Industrijsko-obrtnička škola Slatina partner je na projektu „Školska volonterska zajednica-snaga za održivi razvoj“ čiji je nositelj Volonterski centar Zagreb. Ostali partneri su OŠ J. Kozarca iz Slatine, OŠ A. Šenoe iz Zagreba, IX Gimnazija iz Zagreba, Udruga HUM i Udruga Oaza iz Zagreba. Već treću godinu u školi djeluje Volonterski klub koji ima 25 aktivnih članova, a na početku školske 2020./2021. godine u Godišnji plan i program rada škole uključen je i Kurikulum školskog volontiranja, čija je izrada također dio navedenog projekta. Ukupna vrijednost projekta je 1.225.223,44 kn, a Industrijsko-obrtničkoj školi Slatina dodijeljeno je 43.228,00 kn za opremanje prostora Volonterskog kluba, troškove provedbe edukativnih radionica o volontiranju i provedbu volonterskih akcija.

Do sada je na opremanje prostora Volonterskog kluba koji je smješten u sklopu školske knjižnice utrošeno 31.955,51 kn za kupnju računala, fotokopirnog stroja, projektora i platna, dva otvorena ormara i jedan ormar s ladicama za pohranu materijala za provođenje volonterskih aktivnosti i akcija. Preostala sredstva bit će utrošena za nabavu materijala za provođenje planiranih projektnih akcija i aktivnosti. Koordinatorica provedbe projekta i voditeljica Volonterskog kluba je knjižničarka Svjetlana Dupan. Volonterske akcije uglavnom su bazirane na humanitarnom djelovanju za djecu Afrike u sklopu programa Škole za Afriku i nezbrinutu djecu u Republici Hrvatskoj, uređenje školskog vrta i različite ekološke akcije. Cilj nam je učenike senzibilizirati za potrebe najranjivijih skupina društva, razvoj suosjećanja,  tolerancije i multikulturalnost, razvoj ekološke svijesti i održivi razvoj, educirati ih o volontiranju i volonterstvu te aktivnom životu i doprinosu lokalnoj zajednici.

Tekst napisala: Svjetlana Dupan, koordinator projekta i voditeljica Volonterskog kluba škole

VK1.jpg (696.56 KB)
VK2.jpg (690.58 KB)