U Industrijsko-obrtničkoj školi Slatina održana vježba evakuacije u slučaju potresa
Autor: Mladen Graovac, 21. 1. 2021.

U srijedu, 20. siječnja 2021. godine u našoj školi održana je evakuacijska vježba u slučaju potresa. Vježba je održana prema preporuci Ministarstva znanosti i obrazovanja, vezano uz edukaciju o postupanju u slučaju potresa kao i vježbi evakuacije a proveli su je zaposlenici škole, odnosno osobe odgovorne za evakuaciju i spašavanje Blaženka Kovač, Spomenka Prša, Danijel Perović i Ranko Čučković.

Učenici i zaposlenici škole upoznati su s postupcima ponašanja tijekom i nakon potresa, utvrđenim mjerama i planovima sigurnosti u prostoru škole kao i s konkretnim mjerama zaštite preporučenim za postupanje u slučaju potresa.

Vježbe se prema Zakonu redovito održavaju najmanje jednom u dvije godine a po potrebe i češće.