Trgovanje ljudima
Autor: Mladen Graovac, 29. 4. 2021.

U sklopu preventivnoga programa djelatnica Policijske postaje Slatina Ljiljana Rumenjak, u četvrtak, 29. travnja 2021. održala je predavanje na temu „Trgovanje ljudima“, za učenike trećih razreda Industrijsko-obrtničke škole Slatina.  Svjesni smo  činjenice da je trgovanje ljudima jedan od najvećih međunarodnih problema i rastućih fenomena te da je  posljednjih godina, trgovanje ljudima,  osobito ženama i djecom u cilju njihovog daljnjeg iskorištavanja, doseglo alarmantne razmjere, te je ovakvo predavanje nadasve korisno u cilju prevencije i prepoznavanja opasnosti trgovanja ljudima.  Učenici su educirani da prepoznaju što je to trgovanje ljudima, zašto se trguje ljudima, tko su trgovci ljudima, koji su ciklusi trgovanja ljudima, kada treba posumnjati da se radi o trgovanju ljudima, kako reagirati kad se javi sumnja da je riječ o trgovanju ljudima. Učenici su upoznati   o MUP-ovim aktivnostima, Nacionalnoj strategiji suzbijanja trgovanja ljudima te o tome kako zakon može zaštiti žrtve trgovanja ljudima, te  kako se mogu obratiti za pomoć .

Tekst i slike: Ljubica Subotić-Pofuk, koordinatorica školskog preventivnog  programa

IMG-ce840d0287347bc08ade06c7316ca7fd-V.jpg (150.72 KB)