Ukupno: 1602076
Ovaj tjedan: 1929
OBILJEŽEN DAN SJEĆANJA NA ŽRTVE HOLOKAUSTA
Autor: Mladen Graovac, 27. 1. 2022.

Na nastavi Hrvatskoga jezika i ove je školske godine u IOŠ-u Slatina obilježen Dan sjećanja na žrtve holokausta. Tijekom nastave na daljinu učenici su pogledali biografski igrani film Branka Ivande „Lea i Darija“ o sudbini djevojčice Lee Deutsch, Zagrepčanke iz židovske obitelji koja je u razdoblju prije Drugoga svjetskog rata bila hrvatska glumačka i plesačka zvijezda te je nazivana „hrvatskom Shirley Temple“. Lea i njena obitelj postaju žrtve rasnih zakona donesenih u NDH-a te Lea umire 1943. u vagonu vlaka prilikom transporta u Auschwitz.

Nakon gledanja filma na nastavi u školi učenici su informacije o filmu i rješenja stvaralačkih zadataka pisanoga izražavanja vizualno interpretirali metodom one-pagera. U aktivnosti su sudjelovali učenici odjela 1. kuhar/CNC operater, 2. kuhar/CNC operater, 2. frizer/krojač i 2. automeh./elektroinst./vodoinstal. Dio radova učenica i učenika možete pogledati u prezentaciji: Dan sjećanja na žrtve holokausta 2022. IOŠ Slatina

Tekst i prezentacija: Helena Roštaš, prof.