Ovaj tjedan: 1986
KREATIVNOST I VJEŠTINA BUDUĆIH KROJAČICA I DIZAJNERICA
Autor: Mladen Graovac, 2. 2. 2022.

Povodom Dana zaljubljenih ili Valentinova učenice 1. razreda zanimanja krojač Marija Perić, Tara Bečirević i Nikolina Dubrović uz pomoć svoje stručne učiteljice Spomenke Prša održale su kreativnu radionicu. Crvenu haljinu, koja će tijekom veljače biti izložena u predvorju Industrijsko-obrtničke škole Slatina i savršeno se uklopiti u valentinovski ugođaj, započele su izrađivati skiciranje na papiru. Metodom ručnoga rada, koristeći pribadače, kreativno su oblikovale i dizajnirale haljinu. Niti u jednom trenutku nisu koristile šivaći stroj pa se ista tkanina može iskoristiti i u nekoj drugoj prigodu. Učenice su pokazale iznimnu kreativnost i talent, uz rad i stalno usvajanje novih znanja i vještina neophodne za buduću karijeru krojačica i modnih dizajnerica.

Tekst i fotografije: Spomenka Prša, stručna učiteljica, majstorica krojačica