Ovaj tjedan: 2086
eTwinning projekt „Once Words Now Music“
Autor: Mladen Graovac, 15. 2. 2022.

Na Dan zaljubljenih započeo je eTwinning projekt „Once Words Now Music“, prvi eTwinning projekt unutar Erasmus+ KA229 projekta „Kombiniranje pristupa u učenju književnosti i jezika“ (C.A.L.L.). Tijekom projekta, koji će trajati od Valentinova 14. 2. 2022. do Svjetskog dana poezije 21. 3. 2022., učenici će interpretativno čitati poeziju, izrađivati audiozapise i videozapise čitanja poezije, istraživati poeziju koja je uglazbljena, ilustrirati lirske pjesme, obilježiti Međunarodni dan žena. Aktivnosti će se provoditi u nastavi Hrvatskog jezika i Čitateljskom klubu, izvannastavnoj aktivnosti školske knjižnice. Cilj je projekta slaviti naklonost, romancu, ljubav kroz pjesničko izražavanje, povratak usmenoj tradiciji pjesničkih recitala, povezivati poeziju, ples, glazbu, slikarstvo, razumjeti druge kulture, razvijati digitalnu pismenosti i vještinu izražavanja.

Tekst: Melita Crnković, mag.math