Valentinovo uz ljubavne note
Autor: Mladen Graovac, 16. 2. 2022.

Valentinovo je u poslijepodnevnoj smjeni IOŠ-a bilo raspjevano i romantično. U prelijepom okruženju i prigodno ukrašenom holu škole učenici su pod mentorstvom knjižničarke Svjetlane Dupan pripremili i izveli kulturno glazbeni program za svoje kolege učenike, brojne roditelje i goste koji su uživali u izvedbi popularnih ljubavnih pjesama domaće i strane estrade i čitanju ljubavne poezije. Božo Jaković, učenik 2. razreda zanimanja stolar izveo je na klavijaturama popularne pjesme Halida Bešlića kao što su „Miljacka“, „Put me zove“ i „Eh, kad bi ti“.Ante Benković, učenik 2. razreda zanimanja frizer otpjevao je brojne pjesme kao što su „Ako te pitaju“ Petra Graše, „U ljubav vjere nemam“ Olivera Dragojevića, „Trešnja“ grupe Gazde i u duetu s Dorijanom Drokan pjesmu „Ima li nade za nas“ Dražena Zečića i Anđele Kolar. Dorijana je interpretirala i Đubranovu pjesmu „ Kad vas ljubav pozove“ i Prevertovu pjesmu „Za tebe, moja ljubavi“. Ante je s Lanom Morović, učenicom 2. razreda frizera izveo u duetu i pjesmu Lane Jurčević i Luke Nižetića „Prava ljubav nije potrošna“, a Lana je još samostalno otpjevala pjesmu Vesne Pisarović „Neka ljudi govore“, interpretirala pjesmu Ive Andrića „Ne ruši sve mostove“ i „Kroj“ Miroslava Mike Antića. Danijela Bogdan, učenica 2. razreda krojača otpjevala je pjesmu MC Stojana „Volim te“, a Viktorija Juren, učenica 1. razreda pomoćni krojač pjesmu „Dvije zvjezdice“ od Tajči i „Da se nađemo na pola puta“ Nede Ukraden. Učenica 1. razreda frizera, Anđelina Đorđević pročitala je pjesmu „To je ljubav“ indijskog pjesnika Tagora, a Josipa Gusić, također učenica 1. razreda frizera, Cummingsovu pjesmu „ Nosim tvoje srce sa sobom“. Program su veseli i raspjevani učenici završili zajedničkom izvedbom pjesme Nine Badrić „Dani i godine“ i pjesmom „Taman“ Halida Bešlića. Učenici bi se rado družili i veselili još neko vrijeme uz naše talentirane izvođače ali ih je školsko zvono prekinulo i pozvalo na daljnju nastavu.

Tekst napisala: Svjetlana Dupan, knjižničarka mentorica

Više fotografija vidi pod OPŠIRNIJE