Aktivnost eTwinningova projekta „Once Words Now Music“ povodom Dana žena
Autor: Mladen Graovac, 7. 3. 2022.

U sklopu eTwinningova projekta „Once Words Now Music“ koji se provodi u Erasmus+ projektu C.A.L.L. Dan žena učenici odjela 2. automehaničar/ vodoinstalater/ elektroinstalater i 2. frizer/krojač obilježili su radionicom na nastavi Hrvatskoga jezika tijekom koje su oblikovali alternativne naslove pjesmama, uglavnom, suvremenih hrvatskih pjesnikinja. Nakon što su pročitali izabrane pjesme, bez njihova naslova, Monike Herceg, Andriane Škunca, Darije Žilić, Dorte Jagić, Olje Savičević Ivančević, Kristine Posilović, Jelene Osvaldić, Ane Brnardić i slavne Vesne Parun, učenici su pjesmama oblikovali naslove, uspoređivali te naslove s originalnim naslovima pjesama, izdvajali pjesme koje su ih osobito dojmile te argumentirali svoje izbore. Tako smo saznali da je učenicima odjela 2. automeh./ vodoinst./elektroinst. najdojmljivija pjesma XV. Kristine Posilović, a učenicima odjela 2. frizer/krojač pjesme Vrt Jelene Osvaldić i „pjesma o baki ljepotici“ Olje Savičević Ivančević.

Za Dan žena, ali i neki drugi dan, pročitajte pjesme hrvatskih pjesnikinja i pogledajte kako su ih naslovili naši učenici: Dan žena_2022_IOŠ_Slatina

Tekst: Helena Roštaš, prof. mentor