Ukupno: 1601913
OSVJEŽENO RUHO ČITATATELJSKOG KUTKA INDUSTRIJSKO-OBRTNIČKE ŠKOLE SLATINA
Autor: Mladen Graovac, 7. 3. 2022.

Čitateljski kutak u predvorju naše škole otvoren je u travnju 2021. povodom Svjetskoga dana knjige, a u sklopu aktivnosti projekta Erasmus+ projekta C.A.L.L. U veljači ove godine osvježili su ga i obogatili novim sadržajima učenici zanimanja stolar i krojač. U sklopu praktične nastave učenici 1. razreda zanimanja pomoćni stolar Domagoj Ereš i Tomislav Kljajić te 2. razreda zanimanja stolar Božo Jaković, Franjo Jaković, Matej Ljubas, David Franjić, Saša Zagorac i Leon Tomašević, pod mentorstvom nastavnika Jasne Varga i Slavena Zelenke, restaurirali su rabljene fotelje tako što su ih rastavili, izbrusili te obojili. Učenice Nikolina Dubrović (1. krojač) i Danijela Bogdan (2. krojač) na praktičnoj su nastavi pod mentorstvom nastavnice Paule Kukuljević Idek izradile jastuke, jastučnice od tkanine za tapeciranje te su istom tkaninom tapecirale spužve fotelja.

Osvježen i obogaćen čitateljski kutak odmah je postao mjesto sastanka i druženja, sigurni smo da će tako biti u ubuduće te da će kutak postati i mjesto održavanja brojnih aktivnosti projekta C.A.L.L.

Tekst i fotografije: Jasna Varga, ing.

Više fotografija vidi pod OPŠIRNIJE