Slatinčanke…
Autor: Mladen Graovac, 11. 3. 2022.

Učenice Industrijsko-obrtničke škole Slatina sudjelovale su u  izradi i pripremi izložbe Slatinčanke, koju je organizirao Zavičajni muzej Slatina u suradnji s našom školom te Srednjom školom Marka Marulića, a povodom Dana žena. Izložba je obuhvatila poznate Slatinčanke, njihov životni put u koji je utkano mnogo rada, truda i  požrtvovnosti.  Izložba je podijeljena u dva dijela, dvije prostrorije. U prvoj su prikazane naše sugrađanke koje su djelovale ili djeluju na umjetničkim, društvenim, kulturnim i političkim poljima,  a druga prostorija galerijskoga prostora posvećena je obrtnicama te ženama koje su radilie ili rade u ekonomskim ili zdravstvenim sferama. Niska je to “velikih” žena kao što su Katica Kalenić, Ruža Šipec, Zlata Zahnek ili Ksenija Plantak, Sandra Jadek, Doroteja Santi i Božica Majhen. Divne žene, bogata ostavština za buduće naraštaje.

U pripremi izložbe sudjelovale su učenice 1. i 3. razreda frizera: Marina Hađina, Sara Rašetić, Dora Šantalab, Dorijana Drokan, Antonela Jakočić, Karolina Kovačić i Božana Ljubas. Mentorica učenicama  bila je nastavnica Hrvatskoga jezika, Ivana Lukač Vuković.

Izložba će biti otvorena do 4. travnja 2022.

Odvojite malo vremena da biste vidjeli velike stvari koje su pripremile mlade žene velikoga srca.

Tekst: Ivana Lukač Vuković

20220308_185543_1024x768.jpg (450.01 KB)