Ovaj tjedan: 1902
ETWINNING PROJEKT "ONCE WORDS NOW MUSIC"
Autor: Mladen Graovac, 22. 3. 2022.

SVJETSKI DAN POEZIJE 2022. - prevoditeljska radionica (2. automehaničar/elektroinstalater/ vodoinstalater)

Na završetku eTwinningova projekta „Once words now music“ i povodom Svjetskog dana poezije održana je prevoditeljska radionica koja je povezala nastavu Hrvatskoga i Engleskoga jezika. Učenici su na nastavi Hrvatskog jezika čitali pjesme s temom proljeća hrvatskih pjesnika Dragutina Tadijanovića, Dobriše Cesarića, Vladimira Devidéa i Mirka Jirsaka, raspravljali o njima te birali stihove koje će prevoditi. Slijedilo je prevođenje na nastavi Engleskoga jezika, a prevedeni stihovi postali su čestitka učenika naše za Svjetski dan poezije učenicima i nastavnicima u partnerskim školama.

Fotografije: Matea Crljenić, mag.

Tekst: Helena Roštaš, prof.

Više fotografija vidi pod OPŠIRNIJE

1.png (530.76 KB)