Ovaj tjedan: 2057
ODRŽAN TREĆI SASTANAK ČITATELJSKOG KLUBA
Autor: Ivan Kanski, 23. 3. 2022.

Na trećem sastanku Čitateljskog kluba održanom 14. ožujka 2022. godine u prostoru školske knjižnice učenici su se upoznali s digitalnim alatom Kahoot koji im je prezentirala profesorica Jasna Varga. Učenici su sudjelovali u kvizu koji je pripremljen u tom digitalnom alatu, a tematski je vezan za mobilnost u Tursku.

Također su slagali puzzle izrađene u digitalnom alatu Tarsia koje je pripremila profesorica matematike Melita Crnković povodom Tjedna mozga i mobilnosti u Tursku. Puzzle u obliku geometrijskih likova potrebno je spojiti da čine par koji se sastoji od riječi na engleskom i riječi na hrvatskom jeziku vezano uz hranu i roman „Starac i more“ Ernesta Hemingwaya.

Voditeljica Čitateljskog kluba, knjižničarka Svjetlana Dupan, s učenicima je proanalizirala glavne motive iz romana „Starac i more“ koji su bili zastupljeni na puzzlama, a dogovoren je i novi sastanak kao i dinamika čitanja književnih djela koja će biti temelj za radionice na mobilnosti u Turskoj u travnju ove godine.

Učenici su izabrali knjige o Turskoj putem kojih će se upoznati sa zemljom u koju uskoro putuju.

Tekst i fotografije: Svjetlana Dupan, prof., knjižničarka mentorica

Ostale fotografije možete vidjeti pod OPŠIRNIJE

1.jpg (82.64 KB)
2.jpg (63.97 KB)