Ovaj tjedan: 2096
Svjetski i Europski tjedan novca 2022.: "Izgradite svoju budućnost, budite pametni u pogledu novca"
Autor: Ružica Milaščević, 24. 3. 2022.

Svjetski tjedan novca vodeći je globalni događaj podizanja svijesti o važnosti financijskog obrazovanja djece i mladih od najranije životne dobi s ciljem donošenja ispravnih financijskih odluka.

Republika Hrvatska i ove godine u razdoblju od 21. do 27. ožujka aktivno sudjeluje u poticanju financijskog opismenjivanja.

Naša Škola i ove godine različitim aktivnostima doprinosi unaprjeđivanju razine financijske pismenosti mladih i stjecanju financijskih kompetencija nužnih u svakodnevnom privatnom i poslovnom životu.

Jedna u nizu zanimljivih i nadasve edukativnih aktivnosti, bila je i sudjelovanje u on line  „Europskom kvizu o novcu“.

Na kvizu je sudjelovalo više od 100 osnovnih i srednjih škola te više od 1100 učenika iz 68 različitih gradova diljem Hrvatske.

Pod mentorstvom profesorica Ružice Milaščević i Ksenije Som, našu Školu predstavljali su Vanesa Graonja, učenica 1.razreda zanimanja CNC operater i Mihael Jukić, učenik 2. razreda zanimanja prodavač.

Od ukupno prijavljenih 257 timova, Vanesa i Mihael (tim VAMI) zauzeli su izvrsno 7. mjesto. Znanje i brzina odgovora bili su uvijet za odličan plasman. A visoko treće mjesto smo držali skoro cijelo natjecanje.

Veselimo se postignutom rezultatu, a Vanesi i Mihaelu čestitamo na izvrsnom plasmanu!

Tekst i fotografije: Ksenija Som i Ružica Milaščević