Ukupno: 1602011
ERASMUS+ PROJEKT C.A.L.L. – ODRŽAN 4. SASTANAK ČITATELJSKOG KLUBA
Autor: Mladen Graovac, 28. 3. 2022.

U drugoj polovici ožujka održan je i 4. sastanak Čitateljskog kluba naše škole u kojem su sudjelovali članovi Kluba i sudionici mobilnosti u Tursku u sklopu Erasmus+ projekta C.A.L.L. Sastanak je vodila voditeljica Kluba, knjižničarka Svjetlana Dupan, prof., a ovaj joj se put pridružila i nastavnica Matematike Melita Crnković, mag. Učenici su na temelju putopisnih knjiga o Turskoj iz školske knjižnice te tema i motiva romana „Starac i more“ Ernesta Hemingwaya upoznali digitalne alate Canvu, Wheel Decide i Tarsia Maker izrađujući digitalne plakate, prezentacije, slagalice. Alatom WordArt učenici su u oblaku riječi prikazali turcizme u hrvatskome jeziku. Učenici  su, učeći digitalne alate za mobilnost u Tursku u sklopu projekta C.A.L.L., učili i o samoj Turskoj kako bi razvili multikulturalnost, toleranciju i opću kulturu.

Voditeljica Čitateljskog kluba, knjižničarka Svjetlana Dupan, dala je učenicima upute za daljnji rad koji će biti prezentiran na sljedećem sastanku.

Tekst i fotografije: Svjetlana Dupan, prof., knjižničarka mentorica

1.jpg (206.14 KB)