PRVI DAN PROLJEĆA NA PRAKTIČNOJ NASTAVI ZANIMANJA KROJAČ ( 1. krojač, 2. pomoćni krojač)
Autor: Mladen Graovac, 29. 3. 2022.

Praktična nastava zanimanja krojač prošloga je tjedna bila u znaku prvoga dana proljeća. Učenice 1. razreda (redovan program)  Nikolina Dubrović, Maria Perić i Tara Bečirević izradile su pregače s proljetnim motivima. Kako i same vole kuhati, to im je bila dodatna motivacija. Pregače su iskrojile od žutice i napravile na univerzalnom  šivaćem stroju porub s trakom. Dizajnirale su pregaču na skici i primijenile ručni rad vezom i motivima na temu proljeća.

Učenica Viktorija Juren (2. pomoćni krojač) na stručnoj je praksi izradila tabletić. Iskrojila ga je i porubila dvostrukim porubom na univerzalnom šivaćem stroju. Na tabletić je ručnim vezom izvezla leptire  različitih boja.

Tekst i fotografije: voditeljica Praktične nastave i Struče prakse Spomenka Prša, majstor krojač

Više fotografija vidi pod OPŠIRNIJE

12..jpg (59.13 KB)