ERASMUS+ C.A.L.L.
Autor: Mladen Graovac, 19. 4. 2022.

LJUDI KOJI SU OBLIKOVALI TURSKO DRUŠTVO – kulturološka priprema za mobilnost u Republiku Tursku, 1. kuhar/CNC operater

U jednoj od aktivnosti kulturološke pripreme za mobilnost u Republiku Tursku sudjelovali su učenici odjela 1. kuhar/CNC među kojima su i dvoje sudionika mobilnosti u travnju. Radionica Ljudi koji su oblikovali tursko društvo održana je u sklopu eTwinningova događaja Let's learn more about Turkey na nastavi Hrvatskoga jezika. Učenici su podijeljeni u pet skupina istraživali životopise nekih od najznačajnijih osoba turske povijesti i društva te izrađivali plakate s najvažnijim informacijama: prvoga predsjednika i reformatora Republike Turske Mustafe Kemala Atatürka, književnika i dobitnika Nobelove nagrade za književnost Orhana Pamuka, znanstvenika i dobitnika Nobelove nagrade za kemiju Aziza Sancara te prve pilotkinje na svijetu Sabihe Gökçen. Peta je skupina učenika izradila umnu mapu s najvažnijim informacijama o Republici Turskoj te je na slijepoj karti Turske označila najznačajnije turske gradove i znamenitosti.

Tekst i fotografije: Helena Roštaš, prof. mentor

1.jpg (193.48 KB)