Ovaj tjedan: 1998
ERASMUS+ C.A.L.L.
Autor: Mladen Graovac, 2. 6. 2022.

ODRŽAN WEBINAR NEW APPROACHES IN LITERATURE/LANGUAGE TEACHING

U sklopu Erasmus+ projekta Combining Approaches in the Literature and Language Learning u utorak, 31. svibnja, održan je webinar New Approaches in Literature/Language Teaching. Na webinaru su sudjelovali predstavnici svih partnerskih škola projekta C.A.L.L. koji su u 15-minutnim izlaganjima iznijeli svoja iskustva dobre prakse, primjere rada svojih škola te mehanizme nacionalnih obrazovnih sustava na teme koje su im bile zadane. Partnersku školu iz Republike Turske predstavljali su nastavnici turskoga jezika i književnosti Şükran Varol Kir i Osman Yazan koji su govorili o upotrebi IKT-a u podučavanju jezika i književnosti. Industrijsko-obrtničku školu Slatina predstavljala je nastavnica hrvatskoga jezika i književnosti Helena Roštaš koja je izlagala o postupku prilagođavanja tekstova za lako čitanje za određene skupine čitatelja (učenici s teškoćama, početno učenje jezika i sl.), nastavnica makedonskog jezika i književnosti Ljubinka Rtoska govorila je o načinima motivacije učenika u nepovoljnom položaju, a tema izlaganja predstavnica rumunjske škole Oane Busuioc bila je rodna ravnopravnost u književnosti.

Snimku webinara možete pogledati na poveznicama:

Webinar_1.dio

Webinar_2.dio