Ispis statistike od 28. 9. 2011.

Ukupno: 1592819
Ovaj tjedan: 1356
Danas: 8
IRONMAN Zlatko Šantić, profesor kineziologije, uspješno završio jednu od najtežih utrka na svijetu
Autor: Mladen Graovac, 4. 7. 2022.

Zlatko Šantić, profesor kineziologije iz Mikleuša, zaposlenik Industrijsko-obrtničke škole Slatina, uspio je nešto što nije svakome pošlo za rukom. Za točno 12 sati, 33 minute i 50 sekundi završio je jednu od najtežih utrka na svijetu, Ironman Triatlon! Utrka se održala u austrijskom Karnten-Klagenfurtu, a prva disciplina započela je rano jutros. 3800 metara u vodi Zlatko je preplivao za 1 sat, 34 minute i 44 sekunde, 180 kilometara na biciklu prošao je za 6 sati, 7 minuta i 54 sekunde, dok je ostatak vremena ‘otpao’ na trkačku dionicu od 42 kilometra, odnosno na pripreme između disciplina. Šantić je u konačnici zauzeo 191. mjesto u kategoriji triatlonaca između 40 i 49 godina, na 945. mjestu u konkurenciji muškaraca, te 1026. mjestu u ukupnom poretku. Pobjednik Ironmana bio je Ivan Tutukin iz Kazahstana s vremenom od 8 sati, 17 minuta i 21 sekundu.