Virovitičko-podravska županija raspisala Javni natječaj za deficitarna srednjoškolska zanimanja – instalater grijanja i klimatizacije, stolar, krojač i CNC operater
Autor: Mladen Graovac, 14. 7. 2022.

Nastavljajući dobru tradiciju, Virovitičko-podravska županija i ove će godine izdvojiti 500,00 kuna mjesečno za učenike koji će upisati srednjoškolska deficitarna zanimanja za potrebe obrtništva. Virovitičko-podravska županija raspisala je Javni natječaj za dodjelu stipendije Virovitičko-podravske županije za učenike koji se obrazuju za deficitarna zanimanja za potrebe obrtništva u školskoj 2022./2023. godini. Javni natječaj je raspisan za sljedeća zanimanja - drvodjeljski tehničar dizajner, instalater grijanja i klimatizacije, stolar, strojobravar, vodoinstalater, krojač i CNC operater. Srednjoškolske stipendije iznose 500,00 kuna i dijele se za deset mjeseci. Trenutno, Virovitičko-podravska županija osigurava srednjoškolske stipendije za 46 učenika deficitarnih zanimanja, s novih osmero, bit će ih 54.

• Ulaganje u znanje i obrazovanje naše djece najisplativija je investicijaVjerujem da ćemo s ovim stipendijama i ubuduće potaknuti učenike da upisuju upravo ova zanimanja. To je putokaz i dokaz kojim Virovitičko-podravska županija pokazuje da nam je obrazovanje važno, osluškujući pritom potrebe tržišta rada – podcrtao je virovitičko-podravski župan Igor Andrović.

Pročelnica za obrazovanje i demografiju Virovitičko-podravske županije, Martina Bunić, je kazala.

• Ove godine su srednjoškolska deficitarna obrtnička zanimanja drvodjeljski tehničar dizajner, instalater grijanja i klimatizacije, stolar, strojobravar, vodoinstalater, krojač i CNC operater. Trenutačno imamo 46 srednjoškolskih stipendista i za njih Virovitičko-podravska županija osigurava 230.000,00 kuna. Uz srednjoškolske, Županija osigurava i visokoškolske stipendije kojih je trenutno 47. Za visokoškolske stipendije osiguravam oko 450 tisuća kuna što je uistinu veliki iznos koji osigurava Virovitičko-podravska županija – naglasila je pročelnica za obrazovanje i demografiju VPŽ Martina Bunić. (www.vpz.hr, Fotografija/Ilustracija: Kristijan Toplak)

IZDAVANJE POTVRDA

Potvrde da su upisani učenici u 1. razred u školskoj godini 2022./2023. roditelji i učenici mogu podići u Industrijsko-obrtničkoj školi Slatina:

– u petak od 08:00 do 13:00 sati

– u ponedjeljak od 09:00 do 11:00 sati