ZAZIV DUHA SVETOGA
Autor: Mladen Graovac, 23. 9. 2016.

U utorak, 20. rujna 2016. godine, učenici naše škole bili su na zazivu Duha Svetoga u crkvi Bl. Ivana Merza u Slatini. Službu riječi i homiliju predvodio je župnik, preč. Nikola Jušić, koji je između ostalog istaknuo kako je u školi pored stručnosti potrebno izgrađivati i ljudskost. Župnik nam je približio lik blaženog Ivana Merza koji je kao profesor usmjeravao povjerene mu mlade ljude upravo prema tim kvalifikacijama. Referirajući se na pročitano evanđelje uputio nas je da poput Petra, iskusnog ribara, poslušamo Isusov savjet koji nam se može činiti nelogičnim, no zasigurno će se pokazati plodonosnim. Na kraju slavlja preč. Jušić je u vedrom tonu mladima poželio sreću i uspjeh, a profesorima strpljenja i razumijevanja za mlade u novoj školskoj godini.
Tomislav Peček, dipl. teolog