Obilježen Dan sjećanja na žrtvu Vukovara
Autor: Mladen Graovac, 18. 11. 2016.

U našoj školi je obilježen Dan sjećanja na herojski grad Vukovar, ali također i na sve one koji su dali svoje živote za obranu naše Hrvatske tijekom Domovinskog rata. To su učinili učenici prvih razreda uređivanjem prigodnog panoa u predvorju škole. Obilježavanju Dana sjećanja prethodile su pripreme učenika i učitelja na nastavi povijesti. Učenici su promišljali o žrtvi Vukovara i ljubavi prema domovini te su svoja promišljanja pretvorili u poruke koje su simbolično ispisali u srca i poslali Vukovaru. Porukama su oživjeli sjećanje na Vukovar te se zahvalili za njegovu žrtvu i obvezali se kako nikada neće zaboraviti.

Mirko Milak, prof.