ČITANJEM DO ZVIJEZDA
Autor: Mladen Graovac, 15. 2. 2017.

U petak 3. veljače 2017. god. održana je i u Industrijsko-obrtničkoj školi Slatina županijska razina natjecanja u projektu „Čitanjem do zvijezda“ pod mentorstvom knjižničarke Svjetlane Dupan. Projekt za poticanje čitanja za srednje škole organizira Hrvatska mreža školskih knjižničara od 2013. godine i obuhvaća sve srednje škole u Republici Hrvatskoj.

Ove su se godine na županijskoj razini natjecale 52 škole i 302 učenika, a naše učenice Vlatka Bošnjak, Ana Nikolić, Ivana Buti iz 3. razreda smjera trgovina i Katarina Kiš, Dolores Žagar i Marija Habuš iz 2. razreda za zanimanje kuhar, plasirale su se između 5. i 16. mjesta.

Kviz se sastojao od 60 pitanja i obuhvatio je znanje vezano uz poznavanje i razumijevanje tri zadane knjige: Patnje mladog Werthera Johanna Wolfganga von Goethea, Pitaj Alicu – Dnevnik jedne narkomanke anonimnog autora i Apsolutno istinit dnevnik Indijanca na određeno vrijeme Shermana Alexiea.

Čestitamo našim učenicama na sjajnom rezultatu i želimo im dobar uspjeh na državnoj razini natjecanja koja će se održati početkom travnja 2017. godine.

Svjetlana Dupan, prof. i knjižničar mentor