VEČER LJUBAVNE POEZIJE, GLAZBE I RADOSTI U ŠKOLSKOJ KNJIŽNICI INDUSTRIJSKO-OBRTNIČKE ŠKOLE SLATINA
Autor: Mladen Graovac, 17. 2. 2017.

Povodom Valentinova, u četvrtak 16.2.2017. god. u prostoru školske knjižnice, učenici Industrijsko-obrtničke škole Slatina pod mentorstvom knjižničarke Svjetlane Dupan , održali su za svoje kolege učenike, profesore i sugrađane poetsko-glazbeni program koji slavi ljubav i radost življenja. Sviranjem gitare i harmonike program su otvorili Matej Kokorić, Manuel Čolak, Ino Pavić, Mile Starčević i Leonardo Mandekić ,učenici Glazbene škole Slatina, pod mentorstvom profesora Filipa Jankovića, Alena Vlašičeka, Roberta Čavlovića i Siniše Ivčeka.

Čitala se poezija Marine Cvetaeve, Ive Andrića, Preverta, Gibrana, Tagora i drugih velikana pjesništva. Poeziju su čitale Vlatka Bošnjak, Ivana Buti, Ana Nikolić i Ivana Bilandžija, učenice 3. razreda prodavača, a recital su gitarom i pjevanjem planetarno popularnih evergrina popratili  Davor Čižek i Fikret Balić.

Najveće oduševljenje kod brojne publike izazvao je karaoke-nastup učenica Kristine Knežević, Ljubice Kljajić i Magdalene Krpan, a posebno glazbena izvedba Jelene Filković, Igora Kukuljevića, Dejana Marovića i Hrvoja Novakovića. Program smo završili raspjevani i rasplesani i dan ljubavi proslavili kako i priliči zaljubljenoj mladosti!

Zahvaljujemo svim gostima na ugodnom druženju, ravnatelju Glazbene škole Slatina, gospodinu Antoniju Brzici, Gospodinu Draženu Čižeku i Fikretu Baliću kao i svim učenicima koji su sudjelovali u ovom programu kao i brojnim popratnim aktivnostima.

Svjetlana Dupan, knjižničar mentor