Međužupanijsko natjecanje za zanimanje elektroinstalater
Autor: Mark-Kristian Milaščević, 25. 2. 2017.

Međužupanijsko natjecanje za zanimanje elektroinstalater/elektromonter održalo se u Tehničkoj školi u Požegi 24.02.2017.

U natjecanju sudjelovale su tri škole sa područja Brodsko-posavske, Požeško-slavonske i Virovitičko-podravske županije.

Nakon provedenog teorijskog dijela natjecanja učenici su rješavali praktični dio natjecanja koji se sastojao od strujnih krugova trofazne utičnice, jednofazne utičnice te strujnog kruga rasvjete upravljane bistabilnim relejom a kao zaštita korištene su dvopolna i četveropolna zaštitna sklopka.

Konačna ljestvica poretka:         Bodovi:

1. Ivan Husnjak                        129,5     (Industrijsko-obrtnička škola Slatina)

2. Ivan Pernar                           118,0    (Industrijsko-obrtnička škola Slatina)

3. Petar Rukavina                       92,5

4. Dominik Đurčević                   78,5

5. Gabrijel Ivić                            53,0

6. Antonio Lucić                         49,0

Pobjednik natjecanja Ivan Husnjak  učenik trećeg razreda Elektroinstalatera (mentor Mark-Kristian Milaščević ing.) plasirao se na državno natjecanje koje će se održati u Elektrostrojarskoj obrtničkoj školi u  Zagrebu. Odlično drugo mjesto osvojio je Ivan Pernar također učenik trećeg razreda zanimanja Elektroinstalater (mentor Mark-Kristian Milaščević ing. ) Čestitamo učenicima na pokazanom znanju i prikazanim vještinama te plasmanu na državno natjecanje.