Ovaj tjedan: 2063
Radionica narodnog veza na platnu
Autor: Mladen Graovac, 6. 3. 2017.

Voditeljice Učeničke zadruge naše škole, Spomenka Prša i Natalija Vidak, su u subotu  4.3.2017. održale edukativnu radionicu u sklopu županijskog stručnog skupa Učeničkih zadruga iz  osnovnih i srednjih škola u O.Š. Eugena Kumičića u Slatini. Tom prilikom demonstrirale su narodni vez na platnu, autohtonom tehikom „veza  po pismu „. Polaznice radionice savladale su osnove toga veza  i izradile mali praktični rad koji im može biti dobra podloga za daljnji rad. Osim toga polaznice su izrazile želju za sljedećom radionicom koja  bi ih uvela u složenije i još ljepše tehnike narodnih autohtonih vezova Slatinskog kraja.

Natalija Vidak