Obilježili smo Europski tjedan
Autor: Mladen Graovac, 9. 5. 2017.

Europski tjedan je manifestacija u Republici Hrvatskoj kojom se obilježava 5. svibnja 1949. godine, dan osnivanja Vijeća Europe i 9. svibnja 1950. godine, dan potpisivanja Schumanove deklaracije koji se u Europskoj uniji obilježava kao Dan Europe. U sklopu navedenih događaja učenici naše Škole obilježili su događaje na nekoliko načina. Profesorica Martina Miler održala je predavanje učenicima drugoga razreda zanimanja prodavač na temu osnivanje Vijeća Europe, te važnosti te institucije za Europsku Uniju. Nakon predavanja učenici su sudjelovali u poučnoj radionici u kojoj su bili podijeljeni u dvije skupine. Prva skupina je izrađivala zastavu Europske Unije te objasnila i opisala njezino značenje, a druga skupina je opisala i nabrojala sve članice Europske Unije, s posebnim naglaskom na Republiku Hrvatsku, tj. njezin put ulaska u Uniju. Nakon radionica u sklopu predmeta kreativnost u poslovanju, učenici su zajedno s profesoricom Martinom Miler ukrasili školski pano na zadanu temu obilježavanja Europskog tjedna.

Martina Miler, prof