ŽUPANIJSKO STRUČNO VIJEĆE ŠKOLSKIH KNJIŽNIČARA VIROVITIČKO-PODRAVSKE ŽUPANIJE
Autor: Mladen Graovac, 12. 5. 2017.

Industrijsko-obrtnička škola Slatina bila je 10. svibnja 2017. god. domaćin 3. Županijskog stručnog vijeća školskih knjižničara. Knjižničari 25 osnovnih i srednjih škola Virovitičko-podravske županije, sa svojim voditeljima, Silvijom Perić, voditeljicom Matične službe Virovitica i Josipom Strijom, voditeljem Županijskog vijeća školskih knjižničara Virovitičko-podravske županije, održali su stručni skup baveći se stručnim temama iz područja knjižničarstva. Izlagači su skrenuli pozornost na važnost i ulogu čitanja, važnost kreiranje prepoznatljivog vizualnog identiteta školske knjižnice, uputili na društvene mreže za knjigoljupce, otkrili najveće, najljepše i najpoznatije knjižnice svijeta, napravili retrospektivu dosadašnjih Proljetnih škola školskih knjižničara, savjetovali kako unaprijediti komunikaciju s kolegama i korisnicima i uspješno riješiti problem, predstavili projekte i još mnogo toga.

Naša se škola pokazala izvrsnim domaćinom zahvaljujući učenicima 3. razreda kuhara i profesorici  Blaženki Kovač kao i učenicima 3. razreda konobara i njihovom voditelju praktične nastave Denisu Pavliniću te ravnatelju škole Mladenu Graovcu.

Svjetlana Dupan, prof. i dipl. knjiž. mentor