Ovaj tjedan: 2093
Naša škola partner u projektu “Budi STEMpatičan”
Autor: Mladen Graovac, 26. 9. 2017.

U Velikoj vijećnici Virovitičko-podravske županije, 25.9.2017.održana je početna konferencija projekta “Budi STEMpatičan”, nositelja Virovitičko-podravske županije uz 21 partnera: 14 osnovnih i 7 srednjih škola, među kojima je i naša škola, kojima je županija osnivač. Projekt, koji će se provoditi idućih 16 mjeseci, je vrijedan 926.091,10 kuna, a napisala ga je VIDRA Agencija za regionalni razvoj Virovitičko-podravske županije u suradnji sa županijskim Upravnim odjelom za prosvjetu, kulturu, šport i tehničku kulturu.

Kroz projekt je cilj razviti i testirati model za prepoznavanje talentiranih i darovitih učenika u STEM području koristeći se prednostima Virovitičko-podravske županije koja predstavlja prosječnu školsku sredinu što osigurava kasniju univerzalnost primjene dosegnutih spoznaja za ukupni hrvatski obrazovni sustav. Projekt Budi STEMpatičan ima za cilj jačanje kapaciteta odgojno-obrazovnih djelatnika za prepoznavanje, identifikaciju i rad s talentiranim i darovitim STEM učenicima na području VPŽ gdje će se kroz projekt, razvijanjem i testiranjem modela, demonstracijom primjenjivosti modela i razvojem STEM preporuka, smjernica i priručnika osigurati pretpostavke primjenjive na lokalnoj i nacionalnoj razini.

(http://www.vpz.hr/2017/09/25/poceo-projekt-prepoznavanje-darovitih-ucenika-ce-viroviticko-podravska-zupanija-provoditi-14-osnovnih-7-srednjih-skola-a-prvotno-ce-biti-obuhvacati-541-ucenika/)