Naši učenici sudjelovali na Drugom europskom tjednu vještina u strukovnom obrazovanju
Autor: Mladen Graovac, 29. 11. 2017.

'Otkrij svoje talente' naziv je pod kojim je, u okviru Drugog europskog tjedna vještina stečenih u strukovnom obrazovanju i osposobljavanju održan susret svih srednjih škola na području Virovitičko-podravske županije koje obrazuju učenike za strukovna zanimanja. Škole su se okupile da bi pokazale proizvode, znanje i vještine svojih učenika.

Rad Industrijsko-obrtničke škola Slatina prezentirali su konobari, kuhari, stolari, krojači i prodavači, zajedničkom temom kravate.  „Svojim proizvodima njegujemo tradiciju a trudimo se biti što inovativniji“, izjavili su učenici.

Na okruglom stolu organiziranom istim  povodom sudionici su razgovarali o aktualnim problemima vezanim uz strukovno obrazovanje, pri čemu je istaknuta učenička praksa i njihova motivacija za učenje i rad. Svoja mišljenja iznijeli su predstavnici škola te predstavnici Hrvatske obrtničke komore, Hrvatske gospodarske komore i Zavoda za zapošljavanje.

Skup je održan uz podršku osnivača srednjih škola – Virovitičko podravske županije, a događaj se organizira na poticaj Europske komisije s ciljem da se strukovno obrazovanje i osposobljavanje za napredne vještine i kvalitetna radna mjesta učini što privlačnijim na razini cijele Europe, kao i na lokalnoj, regionalnoj i državnoj razini.