Sat kodiranja (Hour of Code)
Autor: Mark-Kristian Milaščević, 5. 12. 2017.

U Republici Hrvatskoj obilježava se Sat kodiranja (Hour of Code). Sat kodiranja jednosatni je uvod u računarstvo, osmišljen za demistifikaciju kodiranja i kao dokaz da svatko može naučiti osnove.

Sat kodiranja globalni je pokret kojeg čine deseci milijuna učenika u preko 180 zemalja. Bilo tko, bilo gdje može organizirati događanje Sat Kodiranja. Jednosatni vodiči dostupni su na preko 40 svjetskih jezika.

Predznanje, znanje i iskustvo u kodiranju nisu potrebni za sudjelovanje u ovom globalnom pSat kodiranja kroz zabavan i edukativan sadržaj u trajanju od samo jednog školskog sata upoznaje djecu i mlade sa svijetom kodova i programiranja.

Ova inicijativa je prvenstveno namijenjena za obrazovne ustanove, a radionice su osmišljene tako da se u njih mogu uključiti učenici najrazličitijih dobi – od prvog razreda osnovne do četvrtog razreda srednje škole te studenti.

U sklopu ove globalne inicijative želimo što većem broju djece približiti osnove računarstva, programiranja i kodiranja, potičemo djecu, učenike i studente na rješavanje problema, logike i kreativnosti.

Pod vodstvom profesora Mark-Kristiana Milaščevića i Danijela Perovića  danas je u našoj školi održan sat kodiranja, sudjelovali su učenici 1. razreda zanimanja Elektroinstalater i 2. razreda Mehaničar poljoprivredne mehanizacije.