Humanitarna prodaja Volonterskog kluba IOŠ Slatina na „Buvljaku“ 8. prosinca 2017.godine
Autor: Mladen Graovac, 14. 12. 2017.

Brojni učenici naše škole sudjelovali su u prodaji, u sklopu projekta „Volontiram, srce diram“, na humanitarnom „Buvljaku“ 8. prosinca 2017. u gradskom parku.

Prodali smo većinu izrađenih predmeta od recikliranih materijala, restaurirani namještaj, lepinje i čaj i s ponosom i velikoga srca darujemo sav prihod Udruzi osoba s intelektualnim teškoćama „Vretenac“ u Slatini. Stotinjak učenika vrijedno je i s veseljem izrađivalo predmete više od mjesec dana na radionicama u školskoj knjižnici, i osim stjecanja novih vještina i recikliranja, naučili su kako je lijepo volontirati i pomagati drugima.

Akcije Volonterskog kluba IOŠ Slatina nastavit će se i u sljedećoj godini, a nesebično volontiranje, nadamo se, i u budućnosti.

Tekst napisala:

Svjetlana Dupan, knjižničar mentor