Održani „Dani turske kulture“
Autor: Mladen Graovac, 22. 4. 2018.

Ovoga tjedna u Slatini su održani „Dani turske kulture“ koji su započeli projekcijom turskih filmova u Art dvorani slatinskog kina i putopisnim predavanjima o Turskoj koja su pripremili Udruga Motiv i OŠ Josipa Kozarca Slatina. Posljednjeg dana održavanja programa Slatinu je posjetio Haşim Koç, koordinator-ataše Turske agencije za suradnju i koordinaciju (TIKA) pri Veleposlanstvu Republike Turske u Zagrebu u pratnji asistenta-tajnika u TIKA-i Anesa Hasanovića. Nakon izraza dobrodošlice domaćini su goste kratko upoznali sa Slatinom kroz šetnju do Industrijsko-obrtničke škole gdje su ih uz ravnatelja Mladena Graovca i djelatnika škole, dočekali i ravnatelji SŠ Marka Marulića Darko Špoljarić, OŠ Josipa Kozarca Ksenija Vujanović Juras, GŠ Milka Kelemena Antonio Brzica i drugi. Tom prigodom je g. Haşim Koç pogledao radionice u Industrijsko-obrtničkoj školi Slatina zanimanja krojač i frizer, nakon čega su učenici zanimanja konobar pod mentorstvom Gorana Ivezića poslužili specijalitete turske kuhinje koji su pripremili učenici zanimanja kuhar predvođeni prof. Blaženkom Kovač.

(http://www.radioslatina.hr/odrzani-dani-turske-kulture-u-slatini/#prettyPhoto;  Mihaela Feldi)

naslovna-37.jpg (113.58 KB)