UČENIČKA ZADRUGA „OBRTNIK“ NAJBOLJA NA ŽUPANIJSKOJ SMOTRI UČENIČKIH ZADRUGA
Autor: Mladen Graovac, 15. 5. 2018.

U organizaciji COOR-a, Centra za odgoj, obrazovanje i rehabilitaciju Virovitica danas (četvrtak) je ispred Centra kulture u Virovitici održana Smotra učeničkih zadruga Virovitičko-podravske županije. Na posebno uređenim štandovima predstavilo se 11 zadruga, koje su posjetiteljima izložile predmete i rukotvorine učenika. Na štandovima se moglo naći raznih ukrasa i slastica, cvijeća, nakita, kućnih potrepština. Time su promovirali rad zadruga kojima je cilj njegovanje tradicije, kulturne baštine, eko kulture i zaštita okoliša. Izložbu je otvorila pročelnica županijskog Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, šport i tehničku kulturu mr.sc. Vesna Šerepac koja je tom prilikom istakla zadovoljstvo što u Virovitičko-podravskoj županiji egzistira 15 zadruga.

U kategoriji srednjih škola najbolje zadruge bile su:

1. Učenička zadruga Obrtnik, Industrijsko obrtnička škola Slatina
  2. Učenička zadruga Vučica, Srednja škola Stjepan Ivšić Orahovica
  3. Učenička zadruga Slatina, Srednja škola Marka Marulića Slatina.

(http://www.icv.hr/2018/05/smotra-ucenickih-zadruga-mladi-krojaci-cvjecari-izradivaci-nakita-i-ukrasa-predstavili-se-posjetiteljima/)

IMG_4962-Medium-e1525949967373.jpg (189.28 KB)
1_srednje_skole_Slatina.JPG (1.85 MB)