Ovaj tjedan: 2023
Predavanje: Sudjelovanje mladih u prometu: Izazovi i rizik
Autor: Ivan Kanski, 16. 5. 2018.

Dana 9. i 10. svibnja 2018. godine  djelatnik PP Slatina Kristijan Dlab, održao  je za sve učenike trećih razreda, predavanje o izazovima i rizicima u  prometu s kojima se mladi svakodnevno susreću.  Naglasio je važnost prevencije koja se provodi još od predškolske dobi do završetka školovanja. Represivne mjere primjenjuju se  u prekršajima koji mogu ugroziti život ljudi u  prometu.  Naglašena je  važnost vezanja pojasa, opasnost razgovora na mobitelu prilikom vožnje, neprilagođena brzina, vožnja pod utjecajem alkohola i drugih opojnih sredstava, kao i obveza prelaska preko pješačkog prijelaza. Učenici su isprobali naočale koje simuliraju vid u alkoholiziranom stanju i tako zorno percipirali opasnost koja im prijeti ukoliko voze u alkoholiziranom stanju.

Izvor: Ljubica Subotić-Pofuk