Naš učenik Miroslav Main primio nagradu „Šegrt Hlapić“
Autor: Mladen Graovac, 2. 7. 2018.

Svečana Akademija povodom obilježavanja Dana Hrvatske obrtničke komore održana je danas u Kristalnoj dvorani hotela Westin u Zagrebu na kojoj je uručena tradicionalna  nagrada Ministarstva gospodarstva, poduzetništva i obrta i Hrvatske obrtničke komore „Šegrt Hlapić“ najboljem učeniku, najboljem mentoru i najboljoj obrtničkoj školi. Ovu nagradu Ministarstvo gospodarstva, poduzetništva i obrta i Hrvatska obrtnička komora dodjeljuju svake godine s ciljem promicanja strukovnog obrazovanja za obrtnička zanimanja i obrtništva u cjelini čija je osnovna funkcija priprema mladih za samostalno uključivanje u svijet rada. Ove godine nagradu „Šegrt Hlapić“ zaslužio je Miroslav Main, učenik Industrijsko-obrtničke škole Slatina, koji je ujedno i najbolji učenik svoje škole i Virovitičko-podravske županije za srednjoškolske trogodišnje programe.

Podsjetimo, Miroslav Main je učenik trećeg razreda, obrazovnog sektora strojarstvo. Sva tri razreda završio s odličnim uspjehom, kao i sve tri godine praktične nastave. Tijekom srednjoškolskog obrazovanja sudjelovao je na međužupanijskom i državnom natjecanju vodoinstalatera na kojem je osvojio izniman uspjeh, dva prva i jedno drugo mjesto na međužupanijskoj razini, kao i jedno drugo i treće mjesto na državnoj razini. Osim toga, Miroslav je uključen i u Učeničku zadrugu „Obrtnik“. Uz nagradu “Šegrt Hlapić” koju je Miroslavu uručila pomoćnica ministra za poduzetništvo i obrt pri Ministarstvu gospodarstva, poduzetništva i obrta Ana Mandac, dobitnik je i poklon bona Visoke škole Nikola Šubić Zrinski iz Zagreba za nastavak školovanja u iznosu od 66.000,00 kuna.

Miroslav Main na svečanosti u Zagrebu prisustvovao je u pratnji župana Virovitičko-podravske županije Igora Androvića,  ravnatelja Industrijsko-obrtničke škole Slatina Mladena Graovca i svog mentora Ernesta Balte.
(mf/Foto: IOŠ Slatina)

naslovna-72.jpg (129.77 KB)