Učenička zadruga "Obrtnik" na Državnoj smotri
Autor: Mladen Graovac, 15. 10. 2018.

Dana 11.10. 2018. u Vinkovcima je svečano otvorena jubilarna 30. smotra učeničkih zadruga Republike Hrvatske. Manifestacija je to koja predstavlja festival stvaralaštva, kreativnosti, inovativnosti i poduzetništva djece i mladih, a svoje proizvode prezentiralo je 78 najboljih učeničkih zadruga iz 21 županije iz Hrvatske i jedna iz inozemstva. Na smotri je sudjelovala i Učenička zadruga "Obrtnik" iz naše škole a predstavljali su je  učenici  2. razreda zanimanja vodoinstalater Manuel Graonja i David Đurić s mentorico Jasnom Varga. Naši učenici upoznali su prisutne s radom naše zadruge i prezentirali izradu  briketa od papira i piljevine.  Inovativna preša i briketi nastali u Tehničkoj sekciji koju vodi Ernest Balta zainteresirali su veliki broj posjetitelja i učesnika smotre. Smotra zadruga trajala je do 14.10.2018. godine.

Jasna Varga, ing.

Slika_1.jpg (324.07 KB)