Naša škola u projektu Školska shema voća i povrća
Autor: Mladen Graovac, 29. 10. 2018.

Virovitičko-podravski župan Igor Andrović potpisao je s ravnateljima osnovnih i srednjih škola ugovor o Školskoj shemi voća, povrća i mlijeka za 6.989 učenika s područja VPŽ

Zahvaljujući inicijativi Ministarstva poljoprivrede, te potpredsjednika Vlade RH i ministra poljoprivrede Tomislava Tolušića, svako dijete dobit će besplatno voće i povrće, a sve kao dio projekta Školska shema voća i povrća. Za području Virovitičko-podravske županije, ugovor s ravnateljima 15 osnovnih i 8 srednjih škola potpisao je virovitičko-podravski župan Igor Andrović, uz nazočnost pročelnice Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, sport i tehničku kulturu VPŽ Vesnom Šerepac. Ovim ugovorom, obuhvaćeno je 6.989 učenika, od čega 4.442 otpada na učenike osnovnih, te 2.547 učenike srednjih škola.

– Na ovaj način pomaže se našim OPG-ovcima čiji proizvode se otkupljuju za školsku shemu. Pomaže se i našim roditeljima i djeci, koja dobivaju besplatan obrok, stvarajući kulturu zdrave prehrane. Zbog svega toga, zahvaljujem se i Ministarstvu poljoprivrede i ministru Tomislavu Tolušiću na ovom hvale vrijednom projektu – podcrtao je virovitičko-podravski župan Igor Andrović. Temeljem odluke Agencije za plaćanje i dodijeljenih sredstava, Virovitičko-podravska županija će dodijeljena sredstva doznačiti na ime školske ustanove, sukladno ugovoru o sufinanciranju.

(www.vpz.hr, Fotografija: Kristijan Toplak)

IMG_1587.jpg (140.07 KB)
IMG_1616.jpg (138.64 KB)