Održana završna konferencija projekta „Budi STEMpatičan!“
Autor: Mladen Graovac, 29. 10. 2018.

Održana završna konferencija projekta „Budi STEMpatičan!“: Stvoren model prepoznavanja darovitih STEM učenika

U virovitičkom Kazalištu održana je završna konferencija projekta „Budi STEMpatičan!“ na kojoj su predstavljeni rezultati projekta. Prof.dr. Josip Burušić iz Instituta Ivo Pilar iz Zagreba prisutnima je izložio metode rada identifikacije i praćenja STEM darovitih učenika i koje su sve nove mogućnosti ostvarene za obrazovnu praksu na temelju iskustava provedbe ovog projekta. Nositelj projekta je Virovitičko-podravska županija s 21 partnerom: 14 osnovnih i 7 srednjih škola kojima je županija osnivač. Projekt je vrijedan 926 tisuća kuna, a napisala ga je VIDRA u suradnji sa županijskim Upravnim odjelom za prosvjetu, kulturu, šport i tehničku kulturu. Cilj projekta je bio podići odgojno-obrazovni standard darovitih učenika, odnosno edukacijama odgojno-obrazovnih djelatnika nadograditi znanja za prepoznavanje i rad s darovitim učenicima u STEM području. Završnoj konferenciji, između ostalih, prisustvovali su župan Igor Andrović, njegov zamjenik Darko Žužak, pročelnica Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, šport i tehničku kulturu Vesna Šerepac, ravnateljica Razvojne agencije VIDRA Emina Kovač. (www.icv.hr, ml; foto: M. Lukačić)

stem.jpg (182.80 KB)
stem_2.jpg (242.86 KB)