Virtualni svijet - bonton na internetu
Autor: Mark-Kristian Milaščević, 29. 1. 2020.

Suradnja roditelja, nastavnika i profesora s Osnovnom školom Josipa Kozarca se nastavlja.

U srijedu, 29. siječnja 2020. učenicima 2. a, b i c razrednog odjela profesorica naše škole, Ružica Milaščević, održala je radionicu  Virtualni svijet - bonton na internetu u sklopu aktivnosti Projekta 2. razreda - Bonton „Nepristojan biti nije fora“.

Na zabavan i učenicima razumljiv način pomoću stripa „Sigurni s Neticom!“ i čitanja po ulogama informirala ih je o neograničenim mogućnostima interneta kao sredstva informiranja, educiranja, zabave i komuniciranja, ali također i izvorom neprimjerenih i neželjenih sadržaja, što ga čini ujedno i opasnim mjestom za djecu s nedovoljnim znanjem o sigurnom korištenju interneta.

Učenici su bili vrlo aktivni te su sa zanimanjem diskutirali o važnosti pravila kulturnog ponašanja na društvenim mrežama zbog brojnih uvredljivih sadržaja koji se putem njih objavljuju, prijetećih poruka i lažnog predstavljanja te kako se zaštititi.