« Ožujak 2024 »

PROVEDEN ANONIMAN UPITNIK ZA UČENIKE 1. RAZREDA U SKLOPU SAMOVREDNOVANJA ŠKOLE
Autor: Mladen Graovac, 15. 3. 2021.

U prvoj polovici ožujka 86 učenika 1. razreda Industrijsko-obrtničke škole Slatina pristupilo je anonimnom upitniku u sklopu procesa samovrednovanja škole. Upitnik je obuhvatio područje kvalitete Poučavanje i podrška učenju (kriterij kvalitete Upisi polaznika) te Suradnju unutar ustanove – suradnju s ostalim dionicima - promicanje ustanove (kriterij kvalitete Promicanje ustanove za strukovno obrazovanje). Upitnik su sastavile i rezultate obradile koordinatorica za samovrednovanje Ljubica Subotić-Pofuk, prof. mentor, i koordinatorica za kvalitetu dr. sc. Helena Roštaš. Odgovori na pitanja prvoga dijela upitnika obrađeni su statistički, a drugi su dio upitnika činila pitanja otvorenog tipa i učenici su mogli iznijeti svoje prijedloge i ideje za unapređenje dostupnosti informacija, rada mrežne stranice škole i profila škole na društvenim mrežama te predstavljanja programa i rada škole učenicima osnovnih škola. Ustanove su obavezne provoditi samovrednovanje prema Zakonu o strukovnom obrazovanju, a proces prati i vrednuje Povjerenstvo za kvalitetu. Proces samovrednovanja u ustanovama za strukovno obrazovanje  započeo je 2012. i provodi se u 6 područja kvalitete koja se ocjenjuju prema kriterijima kvalitete pomoću mrežnoga alata „e-Kvaliteta“. Cilj je samovrednovanja utvrđivanje trenutačnoga stanja i usporedba s primjerima dobre prakse, utvrđivanje potencijala za poboljšanje te sustavno unapređivanje kvalitete.

Tekst i grafički prikaz: Helena Roštaš

REZULTATE UPITNIKA VIDI NA POVEZNICI:

Rezultati_upitnika,_pdf.pdf (155.04 KB)