Ovaj tjedan: 2045
« Travanj 2024 »

NA SVJETSKI DAN POEZIJE, 21. OŽUJKA, ZAVRŠIO ETWINNINGOV PROJEKT „ONCE WORDS NOW MUSIC“
Autor: Mladen Graovac, 21. 3. 2022.

Prvi eTwinningov projekt u sklopu Erasmus+ projekta C.A.L.L., koji je započeo na Valentinovo 14. veljače, završio je na Svjetski dan poezije 21. ožujka. U pet tjedana trajanja projekta u nizu aktivnosti sudjelovale su sve partnerske škole projekta C.A.L.L. te Osnovna škola Stjepana Cvrkovića iz Starih Mikanovaca.

Aktivnostima projekta obilježeni su i značajni datumi, poput Valentinova, Dana žena i Svjetskoga dana poezije te su ostvareni ciljevi projekta, poput osvještavanja važnosti i razvijanja vještine interpretativnog čitanja poezije, povezivanja književnosti (poezije) i drugih umjetnosti (glazbe, slikarstva), upoznavanja i razumijevanja drugih kultura, razvoja komunikacijskih vještina i digitalne pismenosti. U aktivnostima je korišten niz digitalnih alata: Padlet (upoznavanje), Canva (plakati, videosnimke), Genially i Artsteps (digitalna zbirka poezije i digitalna izložba), Kwiksurvey (evaluacije), Google forms (glasanje za najljepše pročitanu pjesmu), Wakelet (čestitke za Svjetski dan poezije), Wordart (Dan žena).

Završni i zajednički rezultati projekta su digitalna zbirka ilustrirane poezije „Poems & music“ te digitalna izložba učeničkih ilustracija poezije. U anonimnom izboru najljepše pročitane pjesme, u kojem je sudjelovao 141 učenik iz svih škola sudionica, pobjedu je odnijela učenica 1. razreda Industrijsko-obrtničke škole Slatina Gabrijela Palm koja je interpretativno pročitala pjesmu Što te nema Alekse Šantića.

Zbirka uglazbljene poezije: Poems&Music

Izložba ilustrirane poezije: Once_Words_Now_Music_Izložba_Ilustrirane_Poezije