« Ožujak 2024 »

NACIONALNA SURADNIČKA PROCJENA U INDUSTRIJSKO-OBRTNIČKOJ ŠKOLI SLATINA U ORGANIZACIJI AGENCIJE ZA STRUKOVNO OBRAZOVANJE I OBRAZOVANJE ODRASLIH
Autor: Mladen Graovac, 28. 4. 2022.

U Industrijsko-obrtničkoj školi Slatina 26. travnja 2022. započela je trodnevna nacionalna suradnička procjena u sklopu koje je Školu posjetio peteročlani tim koji se sastoji od djelatnika ASOO-a te sustručnjaka iz drugih strukovnih škola.

IOŠ Slatina jedna je od tri strukovne škole u Republici Hrvatskoj koje sudjeluju u novom ciklusu Eramus+ EQAVET NRP projekta ASOO za razvoj alata za osiguravanje kvalitete u ustanovama za strukovno obrazovanje te unaprjeđivanje  mehanizama osiguravanja kvalitete na razini sustava strukovnog obrazovanja.

Prvi dan posjeta započeo je radnim sastankom članova tima suradničke procjene i članova tima za kvalitetu IOŠ-a Slatina na kojem su još jednom analizirane i potvrđene već unaprijed dogovorene aktivnosti. Drugi i treći dan posjeta predviđeni su za razgovore s različitim skupinama dionika: pročelnicom Upravnog odjela za obrazovanje i demografiju Virovitičko-podravske županije Martinom Bunić, učenicima Škole, predstavnicima lokalne zajednice, predstavnicima obrtnika odnosno poslodavaca kod kojih učenici realiziraju praktičnu nastavu, nastavnicima Škole, roditeljima učenika, stručnom službom te ravnateljem Škole. Nakon održanih razgovora sustručnjaci će se osvrnuti na prikupljene informacije te naglasiti dobre aktivnosti Škole i mogućnosti za unapređenje kvalitete rada. Od 15 područja kvalitete u sklopu nacionalne suradničke procjene u Industrijsko-obrtničkoj školi Slatina analizirat će se područje Vanjski odnosi.

Cilj je aktivnosti suradničke procjene osiguravanje i podizanje razine kvalitete rada i samovrednovanja Industrijsko-obrtničke škole Slatina.

Više o projektu možete pogledati pod OPŠIRNIJE ili na https://qavet.hr/hr/novosti/zapoceo-novi-erasmusplus-eqavet-nrp-projekt/

Tekst i fotografije: Ksenija Som, dipl. oec., mentorica