« Rujan 2024 »

SMOTRA UČENIČKIH ZADRUGA VIROVITIČKO-PODRAVSKE ŽUPANIJE ODRŽANA U INDUSTRIJSKO-OBRTNIČKOJ ŠKOLI SLATINA
Autor: Mladen Graovac, 23. 5. 2024.

U našoj je školi danas (četvrtak, 23. svibnja) održana 36. županijska smotra učeničkih zadruga Virovitičko-podravske županije koja je okupila učeničke zadruge iz 10 osnovnih i 5 srednjih škola.

Na početku programa nazočne su pozdravili Tanja Nikšić, voditeljica Učeničke zadruge Obrtnik IOŠ-a Slatina i predsjednica županijskoga Povjerenstva za provedbu smotre, ravnatelj Škole Mladen Graovac te pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje, kulturu i sport Virovitičko-podravske županije Martina Bunić koja je Smotru i otvorila.

Članovi Povjerenstva imali su, zaista, težak zadatak ocijeniti koje su tri osnovnoškolske i srednjoškolske zadruge najuspješnije i čiji je rad najbolji budući da su sve zadruge aktivne tijekom cijele nastavne godine, a na smotri su predstavili originalne i kvalitetne proizvode.

Ocjenjivanje je pokazalo da su se na Smotri najbolje predstavili:

- u kategoriji osnovnih škola:

1. mjesto UZ BUKVICA, OŠ Vladimira Nazora Nova Bukovica

2. mjesto UZ ČAĐAVIČKE LIPE, OŠ „Davorin Trstenjak“ Čađavica

3. mjesto UZ ZALATHNUK, OŠ Eugena Kumičića Slatina

- u kategoriji srednjih škola:

1. mjesto UZ OBRTNIK, Industrijsko-obrtnička škola Slatina

2. mjesto UZ SLATINA, SŠ Marka Marulića Slatina

3. mjesto UZ VUČICA, SŠ „Stjepan Ivšić“ Orahovica

Učeničke zadruge OŠ Vladimira Nazora Nova Bukovica i Industrijsko-obrtničke škole Slatina predložene su za državnu smotru učeničkih zadruga.

Našu su školu predstavljale učenice Marija Kristić i Marija Ivanković (2. kuhar), a mentorica im je bila voditeljica Učeničke zadruge Obrtnik Tanja Nikšić, dipl. ing.

Nakon dodjela zahvalnica učenicima, mentorima, zadrugama i proglašenja pobjednika za sve uzvanike domjenak su pripremili učenici 2. razreda kuhara s nastavnicom Blaženkom Kovač, dipl. ing., i 1. razreda konobar sa stručnim učiteljem Goranom Ivezićem.

Program su moderirale učenice Iva Ćosić i Patricia Kozić (1. frizer), dok su pomoć i informacije svim sudionicima Smotre na informacijskom pultu pružale učenice Martina Nikić i Mihaela Bučanac (2. prodavač).

Tekst: Tanja Nikšić, dipl. ing.