« Rujan 2024 »

Učenici Industrijsko-obrtničke škole Slatina izradili su kućicu za knjige
Autor: Mladen Graovac, 3. 6. 2024.

U suradnji s Gradskom knjižnicom i čitaonicom Slatina, učenici Industrijsko-obrtničke škole Slatina izradili su kućicu za knjige, tzv. malu slobodnu knjižnicu uz slogan „Posudi, čitaj, vrati i/ili doniraj knjigu“.

Izradom i postavljanjem male kućice za knjige učenici i nastavnici Industrijsko-obrtničke škole Slatina željeli su istaknuti važnost pisane riječi, učiniti knjigu dostupnu svima te potaknuti građane i mlade na čitanje.

Kućica za knjige postavljena je u parku ispred Gradske knjižnice i čitaonice Slatina, a svečanom otvorenju uz učenike zanimanja stolar u pratnji nastavnika Krunoslava Hubera i ravnatelja IOŠ-a Mladena Graovca, te djelatnice GKiČ Slatina i ravnateljicu Sanju Pajnić, nazočio je i zamjenik gradonačelnika koji obnaša dužnost gradonačelnika Grada Slatine Ilija Nikolić koji je tom prigodom istaknuo podršku Grada Slatine ovakvim projektima s ciljem podizanja svijesti građana o kulturi čitanja i općenito njegovanja kulturnog i obrazovnog identiteta našega grada. Naši učenici zanimanja stolar i njihov mentor Slaven Zelenka, izradom kućice za knjige mogli su pokazati svoje znanje i vještine. Također su se uključili i učenici drugih zanimanja kao što su instalateri grijanja i klime i vodoinstalateri koji su pod vodstvom voditelja praktične nastave Bojana Teodorovića izradili postolje za kućicu, a svoj doprinos je dao i domar Vjekoslav Horvat.

Pozivamo građane i učenike da podrže ovu inicijativu i čuvaju kućicu i njezin sadržaj te zahvaljujemo Gradskoj knjižnici i čitaonici Slatina na ideji, A.M.S. Biomasa i Lim Pro na suradnji.

(mf; Foto: Mihaela Feldi; https://www.radioslatina.hr/u-slatini-otvorena-kucica-za-knjige/ ; https://www.knjiznica-slatina.hr/slatinska-kucica-za-knjige/)

naslovna-kucica-za-knjige.jpg (111.33 KB)
IMG_1551_1024x683.jpg (517.03 KB)