« Ožujak 2024 »

Održan Dan otvorenih vrata Industrijsko obrtničke škole Slatina
Autor: Mladen Graovac, 20. 5. 2016.

U želji da zainteresiranim učenicima osmih razreda i njihovim roditeljima pruže detaljne informacije o nastavku obrazovanja, Industrijsko-obrtnička škola Slatina održala je 20. svibnja 2016. godine Dan otvorenih vrata škole.

Učenici osmih razreda Osnovnih škola zajedno sa svojim nastavnicima su uz pomoć profesora, strukovnih učitelja i učenika IOŠ Slatina dobili potrebne informacije o načinu kako se upisati u Industrijsko-obrtničku školu Slatina, načinu školovanja, te su imali priliku upoznati školu i školski prostor. Bila je to ujedno i prilika da učenici IOŠ pokažu svoja stečena znanja, pa su tako mnogi budući učenici uživali u palačinkama, nastavnici u pripremljenim toplim napitcima, a neki su se i prepustili vještim rukama frizerki škole. Učenici su također prezentirali zanimanja za koja se školuju te se stoga moglo vidjeti uratke stolara, prodavača, frizera, elektroinstalatera, vodoinstalatera, instalatera grijanja i klimatizacije, automehaničara, mesara, krojača, mehaničara polj. mehanizacije, konobara, kuhara i ostalih zanimanja koja se provode u IOŠ Slatina.

Ravnatelj Industrijsko-obrtničke škole Slatina Mladen Graovac naglasio je važnost obrtničkih zanimanja učenicima te se zahvalio svim ravnateljima škola čiji učenici su sudjelovali na Danu otvorenih vrata. Industrijsko obrtničku školu obišli su učenici i nastavnici OŠ Eugena Kumičića, OŠ Josipa Kozarca, OŠ Davorina Trstenjaka Čađavica, OŠ Vladimira Nazora Nova Bukovica, OŠ Mikleuš i OŠ Voćin.(mt,foto:Marko Telišman)

Više na:http://www.radioslatina.hr/portal/dogadanja/odrzan-dan-otvorenih-vrata-industrijsko-obrtnicke-skole-slatina/#prettyPhoto